Fotowoltaika porady

Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne

Uncategorized

Czy panele słoneczne generują energię w pochmurne dni?

To prawda, że ​​​​panele słoneczne mogą wytwarzać mniej energii w pochmurne dni – jak można się spodziewać. A jednak wykorzystanie fotowoltaicznej (PV) energii słonecznej jest niezwykle popularne i skuteczne w miastach, które mają dużo złej pogody.

Nasłonecznienie paneli słonecznych

Częścią odpowiedzi jest to, że chmury nie są tak naprawdę przeszkodą, którą wydają się być. Wiele osób uważa, że ​​panele słoneczne działają najlepiej w regionach nasłonecznionych, gdzie jest niewiele chmur lub nie ma ich wcale. To nie do końca prawda. Panele słoneczne wytwarzają energię , przekształcając światło słoneczne w prąd stały . A następnie falownik zamienia je w prąd zmienny, który jest rodzajem energii, z której korzysta większość domów. Pochmurne dni powodują szacowany spadek mocy o około 10 do 25 procent w porównaniu z tym, co widzisz w słoneczny dzień. Ale pogoda jest kapryśna. Czasami chmury mogą czasami poprawić wydajność paneli słonecznych, odbijając lub powiększając światło słoneczne.

Co ważniejsze, nawet konwencjonalne panele słoneczne generują energię, gdy światło słoneczne jest filtrowane przez zachmurzone niebo.

Czynniki ekonomiczne

Czynniki ekonomiczne – nie tylko warunki pogodowe i technologia – pomagają wyjaśnić, dlaczego ludzie w pochmurnych regionach kochają energię słoneczną. Największym motorem popularności energii słonecznej w jakimkolwiek regionie jest koszt energii elektrycznej, a nie ilość światła słonecznego, jaką widzą dany obszar. Dlatego wiele z największych amerykańskich miast słonecznych to słynne miejsca, w których nie ma słońca. To samo dotyczy krajów solarnych. Na przykład Niemcy i Korea Południowa – kraje o dużej mroźnej, zimowej pogodzie – są dwoma największymi zwolennikami energii słonecznej.

Podsumowanie

Wykwalifikowani instalatorzy paneli słonecznych wiedzą, jak zaprojektować system, aby zminimalizować wszelkie problemy z zacienieniem — czy to z chmur, czy z pobliskich drzew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *