Fotowoltaika porady

Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne

Uncategorized

Jak płacić mniej za prąd?

Przede wszystkim zachęcamy do zainstalowania fotowoltaiki. Pozwala usamodzielnić się od drogich dostawców prądu. Sprawdź: fotowoltaika promocje

Odłączaj urządzenia od prądu

Dużo energii można wykorzystać przez niepotrzebne ładowanie i pozostawianie rzeczy w stanie gotowości. Nie ładuj telefonu przez noc, gdy wszystko, czego potrzebuje, to 1-2 godziny, i odłączaj urządzenia, które nie są używane codziennie. Wypróbuj również wtyczki z automatycznym zegarem, które odcinają ładowanie energii w urządzeniach, które nie są potrzebne w nocy.

Ocieplenie

 Przez słabo ocieplony strych można stracić 25% ciepła . Aby obniżyć koszty, połóż na strychu około 30 cm izolacji. Można to odebrać w większości marketów budowlanych. Jeśli masz otwarty, nieużywany komin , może on usunąć całe gorące powietrze z pomieszczenia w ciągu zaledwie godziny. Z tego powodu zablokuj go przedmiotami codziennego użytku, takimi jak poduszka w plastikowej torbie. (Pamiętaj o tym i usuń to w przypadku rozpalenia ognia – pozostaw widoczne dno torby). 

Pranie

Zastanawiasz się, jak oszczędzać energię podczas prania? Uruchom oddzielne pranie dla jasnych i ciemnych ubrań, ustawiając pralkę na 30 stopni. Nie przesadzaj z detergentem – zbyt duża ilość wydłuży cykl płukania. Jeśli suszysz ubrania na powietrzu, rozważ powieszenie ich na zewnątrz lub w pobliżu – ale nie bezpośrednio – grzejnika. 

Wymień żarówki

Podczas gdy żarówki LED mają wyższy koszt początkowy, działają 10 razy dłużej niż „tradycyjne” żarówki i zużywają mniej energii: 5-watowa dioda LED daje takie samo światło jak 40-watowa tradycyjna. 

Dowiedz się także: jak zdobyć klientów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *