Fotowoltaika porady

Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne

Uncategorized

JAKI JEST KOSZT INSTALACJI PANELI SŁONECZNYCH?

ILE KOSZTUJĄ PANELE SŁONECZNE?

fotowoltaika promocje

Koszt panelu słonecznego różni się w zależności od wielkości i typu systemu. Płytki solarne są na ogół droższe niż tradycyjne panele. Ceny jednak spadają w ostatnich latach ze względu na postęp w technologii energii słonecznej.

Przeciętne gospodarstwo domowe potrzebuje systemu solarnego o mocy  4 kW. Koszt panelu słonecznego będzie wynosić od  20 000 do 30 000 złotych i pokryje około 21 metrów kwadratowych dachu . Im więcej energii elektrycznej może wytworzyć Twój system, tym wyższy jest początkowy koszt instalacji, ale oszczędności będą również wyższe w dłuższej perspektywie.

Można śmiało powiedzieć, że koszt instalacji paneli słonecznych nie jest tani. Niemniej jednak istnieje wiele  faktów dotyczących paneli słonecznych,  które dowodzą, że energia słoneczna jest wielkim atutem każdego domu. Jest to atut, który po pewnym czasie zaczyna zwracać pieniądze z Twojej inwestycji.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zregenerować inwestycję z kosztów paneli słonecznych.

*** Generowanie leadów ***

JAK ZARABIAĆ PIENIĄDZE NA PANELACH SŁONECZNYCH?

Korzystanie z paneli słonecznych również przyniesie Ci pieniądze.

WSKAŹNIK ZWROTU KRAJOWEJ SPRZEDAŻY SIECI W NIEKTÓRYCH KRAJACH UE

Otrzymujesz również zapłatę za energię elektryczną, którą wytwarzasz, ale której nie używasz. Można sprzedać go z powrotem do sieci i uzupełnić do  350 –  2500 zł extra rocznie.

OBNIŻENIE RACHUNKÓW ZA ENERGIĘ

Korzystanie z paneli słonecznych pozwoli Ci obniżyć rachunki. Energia elektryczna, z której korzystasz, gdy Twoje panele są aktywne, jest darmowa. Zwykle pozwala to zaoszczędzić około  500-1000 zł rocznie na rachunkach, ale oczywiście oszczędności mogą się różnić w zależności od gospodarstwa domowego.

ILE MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ/ZAROBIĆ NA PANELACH SŁONECZNYCH?

Istnieją trzy sposoby oszczędzania/zarabiania pieniędzy. 

Możesz zwiększyć te oszczędności, jeśli korzystasz z większości mediów (pralka, zmywarka) w ciągu dnia, kiedy panele słoneczne są aktywne. Te drobne zmiany mogą skutkować dużymi oszczędnościami na rachunku za energię.

Całkowita kwota, jaką możesz zaoszczędzić dzięki systemowi słonecznemu o mocy 3  kW,  wynosi około  3000 funtów  rocznie. Oznacza to, że przez 20 lat, podczas których masz prawo do taryfy gwarantowanej, możesz zaoszczędzić około  60 000 zł . Nawet po tych 20 latach nadal oszczędzasz pieniądze dzięki darmowej energii elektrycznej.

Chociaż początkowy koszt instalacji może wydawać się nieco wygórowany, pieniądze, które możesz zaoszczędzić na dłuższą metę, sprawiają, że jest to inwestycja, którą powinieneś rozważyć. Nie tylko zmniejszysz rachunki, ale także zmniejszysz swój ślad węglowy.

Przeczytaj więcej: Recykling paneli słonecznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *